IARBM

Interaktywny Atlas Różnorodności Biologicznej Moraska


IARBM to pierwszy i najważniejszy projekt sekcji BioGIS jaki został uruchomiony, i trwa on do dziś dzień. O ile nie zabraknie studentów w tej małej organizacji gotowych do pracy, to prowadzony będzie zapewne jeszcze przez długi czas.

Atlas ma na celu stworzenie obszernej i szczegółowej bazy danych dotyczącej obszaru Moraska (Północ Poznania, Wielkopolska), silnie poddanemu presji ze strony człowieka. Jeszcze do niedawna na obszarze tym znajdowały się podmokłe łąki, pola i lasy, obecnie pojawia się coraz więcej zabudowań (w tym kampus UAM) i elementów infrastrukturalnych. To także idealny moment na badania dotyczące takowych przekształceń, i w pewnej części projekt Atlasu także to zakłada.

Na ten moment za sobą mamy stworzenie wektorowej mapy sozologicznej w skali 1:20 000 oraz zaproponowanie wytycznych technicznych do tworzenia takowych map (nikt wcześniej tego przed nami nie robił!

Opracowaliśmy także rozmieszczenie gatunków obcych inwazyjnych na tym terenie. Publikacje z tym związane ukażą się w niedalekiej przyszłości.

W tej sekcji strony przybliżę Wam działania sekcji i moje w postępach nad pracą przy projekcie.

Reklamy

Miejsce z którego patrzę na świat

%d blogerów lubi to: