O mnie / About me

Michał Antkowiak

Pochodzę z małej miejscowości Zagórów (ten Zagórów nie to Zagórowo!!!) w województwie Wielkopolskim. Uczęszczałem do Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie, Gimnazjum im. Św Jadwigi w Zagórowie oraz do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostanneckich w Zagórowie. Jak widać już za młodu nie aspirowałem na podróżnika, ponieważ nie wychylałem głowy zza rodzinnego miasteczka. Wystarczało mi to do ukończenia pełnoletności, ponieważ od tamtej pory zaczęło zmieniać się wszystko.

Jestem absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zdobyłem tam tytuły licencjata oraz magistra po kierunku Ochrona Środowiska. Przez okres studiów należałem do Sekcji BioGIS oraz  sekcji Geobotanicznej (wcześniej Florystyczno-Geobotanicznej) oraz byłem Prezesem Koła Naukowego Przyrodników i jego Sekretarzem.

Jako zainteresowanie naukowe obrałem sobie gatunki obce inwazyjne dla naszego kraju. Drugim pobocznym zainteresowaniem jest próba wykorzystania narzędzi Teledetekcyjnych i GIS w ochronie przyrody i jej zasobów – to już bardziej aplikacyjna niż naukowa sprawa. Dążę do uzyskania licencji do latania dronem oraz do zakupu takowego na potrzeby doktoratu i przyszłych badań.

Marzyciel, ale dążący do ich urzeczywistnienia. Fotoamator, miłośnik piosenki górskiej / turystycznej / poezji śpiewanej, sam czasem pisze i komponuje. Katolik uczęszczający na pielgrzymki. Lubiący pszeniczne piwo znawca knajp fast-food w Poznaniu i  kibic Kolejorza.

Reklamy

2 myśli w temacie “O mnie / About me”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Miejsce z którego patrzę na świat

%d blogerów lubi to: